Ciało

Tonizowanie twarzy – jak i czym tonizować skórę?

Tonizacja to niezbędny krok w codziennej pielęgnacji naszej skóry, o którym, niestety, wiele z nas wciąż zapomina lub w ogóle nie wie. Wydawałoby się, że tonizowanie twarzy wcale nie jest tak ważne jak demakijaż czy krem SPF, jednak jest to błąd. Tonizowanie ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie skóry, a jego brak powoduje nieprzyjemne konsekwencje. Na czym konkretnie polega tonizowanie twarzy i jak poprawnie używać toniku?

Co to jest tonizowanie twarzy?

Wiele z nas nie do końca jest w ogóle pewne, co to jest tonizowanie twarzy. Nic  w tym dziwnego – do niedawna mało kto mówił o tym, czym tonizowanie właściwie jest i jak ważny ma wpływ na naszą cerę. Tonizowanie twarzy to po prostu nic innego jak nakładanie na nią toniku. Jaki jest pozytywny wpływ tonizowania na skórę naszej twarzy? Tonizowanie skóry to część rutyny pielęgnacyjnej, która utrzymuje lub przywraca prawidłowy poziom pH skóry. Skóra ma kwaśny odczyn, na poziomie pH 5. Taki poziom utrzymywany jest dzięki prawidłowej pracy gruczołów potowych i łojowych, które chronią skórę przed drobnoustrojami. Należy jednak być ostrożnym, gdyż wiele produktów używanych do pielęgnacji twarzy może zmienić poziom pH na bardziej zasadowy, podwyższając poziom pH nawet o 3 punkty na czas do półtorej godziny. Regularne omijanie tonizacji sprzyja przesuszaniu się skóry oraz uszkodzeniu bariery hydrolipidowej i co za tym idzie, pogorszeniu się stanu naszej cery.  Tonizowanie oprócz przywrócenia prawidłowego pH oczyszcza skórę z resztek zabrudzeń, a także przygotowuje skórę  na kolejne kroki pielęgnacyjne. 

Jak poprawnie używać toniku?

Toniku powinniśmy używać co najmniej dwa razy dziennie – po porannym oczyszczeniu twarzy, a także wieczorem. Tonizacja musi być poprzedzona dokładnym oczyszczeniem twarzy z makijażu i wszelkich zabrudzeń. Jak poprawnie używać toniku? Najpierw nałóż niewielką ilość toniku bezpośrednio na twarz lub płatek kosmetyczny Palcami lub płatkiem delikatnie wklepujemy tonik. Warto pamiętać, że toniku NIE spłukujemy wodą, musi się wchłonąć, aby przejść do nakładania kolejnych etapów pielęgnacji. Pamiętaj o tym, aby dobierając tonik mieć na uwadze potrzeby twojej cery. Przesuszona cera najbardziej skorzysta z toników o właściwościach nawilżających, na przykład toników z aloesem lub toników z kwasem hialuronowym. Cera trądzikowa potrzebuje za to odpowiednich kwasów, które zwężą pory – najlepiej zdecydować się wtedy na toniki złuszczające.

Co daje nam używanie toniku?

Tonizacja twarzy oprócz przywracania skórze prawidłowego poziomu pH niesie z sobą wiele innych zalet, które zależą głównie od przeznaczenia i składników danego produktu. Wśród wielu potencjalnych benefitów płynących z tonizowania wymienić można między innymi: dodatkowe nawilżanie skóry, co przyda się szczególnie w nadchodzących gorących miesiącach, redukcję niedoskonałości takich jak zaskórniki czy zmarszczki, łagodzenie podrażnień, wspieranie regeneracji naskórka, rozjaśnianie przebarwień oraz rozświetlenie cery.

 

Artykuł sponsorowany

0 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *