Włosy

Komu pasuje platynowy blond i na jakich włosach najłatwiej go uzyskać?

Moda na platynowy blond pojawia się co jakiś czas, najczęściej za przyczyną gwiazd kina lub estrady. Ostatni boom na platynowy blond to efekt filmu „Gra o tron”. O ile jednak w kinie zawsze wszystko wygląda perfekcyjnie, w życiu nie musi tak być. Zobacz, komu pasuje platynowy blond, na jakich włosach wyjdzie najlepiej i kiedy zachować ostrożność.

Platynowy blond – jaki to kolor włosów?

Zacznijmy od zdefiniowania koloru platynowy blond. Sama platyna jest w odcieniu srebra, stąd też platynowy blond często mylony jest z siwizną lub siwizną z połyskiem. O ile połysk się zgadza, o tyle siwizna absolutnie nie.

Kolor platynowy blond można porównać to rozświetlonej bieli. Od innych odcieni blondu różni się nie tylko barwą, ale i temperaturą. Jest wyraźnie chłodny, bez żółtych i ciepłych tonów. Nie ma w nim też odcieni szarości ani gołębiego. W żadnym wypadku nie da się pomylić ze srebrzystą siwizną.

Komu pasuje platynowy blond?

Komu pasuje platynowy blond to pytanie, na które można odpowiedzieć na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jakie kryteria weźmiemy pod uwagę:

Karnacja – platynowy blond najlepiej sprawdzi się u osób o cerze w chłodnej tonacji i jasnych oczach. Nie pasuje osobom o ciemnym odcieniu skóry i brązowych oczach. Kobiety, które mają z natury czarne włosy, powinny pamiętać o delikatnym rozjaśnieniu brwi i rzęs. Inaczej uzyskają dość niepokojący efekt.

Temperament – platynowy blond to kolor osób wyrazistych, odważnych, pewnych siebie, lubiących się wyróżniać. Fryzura w tym odcieniu zazwyczaj jest nietuzinkowa, często bazująca na asymetrycznym cięciu.

Wiek – on właściwie nie odgrywa roli, jednak bardzo młode osoby muszą się zastanowić, czy takie rozjaśnienie włosów nie doda im lat. Natomiast trzeba przyznać, że platynowy blond to idealny odcień do ukrycia pierwszej siwizny.

Naturalny kolor włosów – im ciemniejszy, tym trudniej będzie uzyskać idealny odcień platynowego blondu. Przy nieumiejętnym farbowaniu mogą pojawić się żółte lub rude pasemka. Jest też ryzyko, że uzyskamy matowy kolor. Właśnie dlatego tak ważne jest, by postawić na dobrej jakości farbę, jeśli chcemy robić to w domu.

Właścicielki siwych włosów nie muszą się martwić. U nich uzyskanie odcieniu platynowego blondu będzie najłatwiejsze.

Kiedy warto zachować ostrożność przy farbowaniu włosów na platynowy blond?

Jeśli masz długie i ciemne włosy, najpewniej trzeba będzie przeprowadzić rozjaśnianie w kilku etapach. Jest mało prawdopodobne, by czarne lub ciemnobrązowe włosy już za pierwszym razem dały się idealnie rozjaśnić. Raczej trzeba się liczyć z tym, że pojawią się szare lub matowe obszary na głowie, szczególnie w okolicach uszu i skroni, gdzie farbowanie jest trudniejsze.

Także uzyskanie platynowego blondu na włosach naturalnie rudych może okazać się sporym wyzwaniem. Rude włosy niechętnie poddają się metamorfozie. Przy koloryzacji na blond trzeba liczyć się z możliwością uzyskania słomkowego lub żółtego odcienia.

Warto też zachować czujność przy farbowaniu długich włosów. Tu najczęstszym problemem jest równomierne zafarbowanie na całej długości. Na pewno nie wolno zwijać włosów w kok, wkładać pod foliowy czepek ani upinać na czubku głowy. Powinny być luźno puszczone na plecach, najlepiej na koszulce, która najlepsze lata ma za sobą.

 

Artykuł sponsorowany

0 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *