Stymulatory tkankowe – sposób na odnowę skóry

Stymulatory tkankowe wykorzystuje się w zaawansowanych zabiegach anti-aging. W medycynie estetycznej to innowacja pozwalająca na odwrócenie procesów starzenia się skóry. Efekty to między innymi mniej widoczne zmarszczki i zwiększone napięcie. Dowiedz się więcej o stymulatorach tkankowych.

Co to są stymulatory tkankowe?

Medycyna estetyczna proponuje zróżnicowane procedury anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe. Wśród nich jest zabieg na bazie stymulatorów tkankowych. Preparaty wykorzystywane w stymulatorach tkankowych różnią się między sobą — niektóre przeznaczone są dla młodszych klientek z mniej widocznymi oznakami starzenia się skóry, inne dla kobiet dojrzałych z głębszymi zmarszczkami. Środki te zwykle są opatentowane i znakomicie przebadane. Są biozgodne i nie wywołują reakcji alergicznych.

Stymulatory tkankowe zawierają między innymi polinukleotydy, kwas l-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia czy naturalny kwas hialuronowy. Stymulator tkankowy dobiera się do potrzeb pacjenta.

Składniki aktywne docierają zarówno do powierzchownych warstw skóry, jak i tych głębokich. Zabieg wykazuje wysoką skuteczność. Jednocześnie regeneracja skóry przebiega w sposób naturalny, co pozwala na poprawę jej napięcia, w tym owalu twarzy, bez użycia wypełniaczy.

Jak działają stymulatory tkankowe?

Działanie stymulatorów tkankowych polega na stymulowaniu naturalnej regeneracji skóry na poziomie komórkowym. Oddziałują na receptory fibroblastów. Poprawia się nawilżenie skóry, a zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny skutkuje jej zagęszczeniem i poprawą napięcia. Podobnie procesy resurfacingu pozwalają rozjaśnić przebarwienia.

Stymulatory aplikuje się poprzez nakłucia metodą mezoterapii. Wykorzystuje się tu zatem także kontrolowane mikro uszkodzenia skóry, które sprzyjają intensyfikacji procesów naprawczych.

Na jakie efekty można liczyć?

Dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych możemy w naturalny sposób wygładzić drobne zmarszczki, a także nieco głębsze w zależności od preparatu. Mocniejsze stymulatory wygładzą lwią zmarszczkę, zmarszczki marionetki czy bruzdy nosowo-wargowe. Podane preparaty pozwalają na stymulowanie procesów odbudowy struktury skóry, co skutkuje jej zagęszczeniem. Skóra staje się elastyczna i jędrna. Wpływa to również na poprawę owalu twarzy, przy czym działanie jest bardziej naturalne niż w przypadku wypełnień.

Kwas hialuronowy — podawany w zróżnicowanych postaciach — pozwala na uzyskanie dogłębnego nawilżenia. Wpływa to na kondycję skóry, ale także pozwala poprawić jej koloryt, gdy mamy do czynienia z przesuszeniem i zmęczeniem cery. Dodaje jej blasku i przywraca młodzieńczy wygląd.

Stymulatory tkankowe wspierają również w walce z przebarwieniami różnego pochodzenia. Mogą być pomocą przy zasinieniu w okolicy oczu.

Zabieg może koncentrować się wokół stymulacji komórek skóry do odbudowy blizn i rozstępów. Działanie jest analogiczne i wykorzystuje naturalne procesy naprawcze. Przebudowa blizny lub rozstępów zachodzi dzięki zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Następuje spłycenie i wygładzenie zmian skórnych.

Jak wygląda zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych?

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych polega na serii nakłuć bardzo cienką igłą i aplikacji preparatu śródskórnie. Jest przy tym praktycznie bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia.

Pierwsze efekty widoczne są od razu. Mogą jednak pojawić się obrzęki i lekkie zaczerwienienie w efekcie nakłuć. Z tego powodu na pełny efekt każdej sesji należy zaczekać około tygodnia.

Dla pełnego efektu zabieg wykonuje się w serii — zwykle to 2-4 sesje z odstępem dwóch tygodni lub więcej. Można go powtarzać regularnie — utrzymuje się około roku do półtora roku i warto wykonać sesję przypominającą raz na kwartał.

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

Zabiegi estetyczne z użyciem stymulatorów tkankowych cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Ważne jest wykluczenie przeciwwskazań, do których należą między innymi: ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywna opryszczka, skłonność do tworzenia blizn przerostowych, stany zapalne skóry. Przed procedurą nie należy spożywać alkoholu. Lekarz przedstawi również zalecenia po zabiegu — stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, unikanie ekspozycji na wysoką temperaturę, zapewnienie odpowiedniego nawilżenia od zewnątrz i od wewnątrz poprzez nawodnienie. Ich przestrzeganie wpływa na widoczność efektu.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz